Przestrzeń. Rozwinięcie.

22 – 30 października 2010 roku

Krystian Burda, Piotr Wysocki

Dawna Fabryka Norblin, ul. Żelazna 51/53

w godz. 18.00 – 21.00

Kasia Fudakowski

Filary pod Al. Prymasa Tysiąclecia od strony ul. Kasprzaka

W ramach wystawy "Przestrzeń. Rozwinięcie." kuratorzy zaprosili młodych artystów do pokazania instalacji przestrzennych.

Kasia Fudakowski zaprezentuje instalację kinetyczną "Krewne" w przestrzeni podcieni przy Alei Prymasa Tysiąclecia. Dla artystki ideą było zrobienie czegoś, co na co dzień łatwo jest przeoczyć, ale gdy już wiesz gdzie masz patrzeć cała przestrzeń zmienia się i staje się częścią rzeźby. Ruchome formy przestrzenne za każdym razem będą tworzyły inną kompozycję, w zależności od układów tworzonych przez widzów. Prezentacja rzeźb w Warszawie jest pierwszą tak monumentalną realizacją artystki.

Piotr Wysocki w zabytkowej hali dawnej Fabryki Norblin przedstawi "Pomnik Krystiana Burdy", instalację, która składa się z filmu Krystiana Burdy "Droga do Żelazowej Woli - studium czasoprzestrzeni" oraz z filmu "Uczytelnienie" autora instalacji. Film Burdy, praca dyplomowa artysty z 1961 roku to wizja pomnika upamiętniającego twórczość Fryderyka Chopina z okazji 150-lecia urodzin kompozytora. Film Wysockiego to spotkanie z artystą, pytanie o rytm i próba odniesienia się do czarno-białego filmu Burdy po 50 latach.

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki

fot. Igor Omulecki